Facebook w końcu pozwala umieszczać gify w komentarzach

30 lat po stworzeniu dziwacznego animowanego obrazu, Facebook w końcu pozwala swoim użytkownikom umieścić GIF w komentarzach Facebooka.

Format GIF powstał w baaaardzo odległym 1987 roku. Jego twórcami była niedziałające już dzisiaj przedsiębiorstwo CompuServe. Podstawową działalnością firmy była początkowo poczta elektroniczna, a następnie świadczeniem usług internetowych. GIF to poboczny projekt firmy. Ciekawe, czy ktoś w CompuServe kiedykolwiek przypuszczał, że ich format nie tylko przeżyje dłużej niż ich firma, ale doczeka się także drugiej młodości, której początek przypada na 2015 rok- 2016 rok.

Używane jako sposób wyrażania siebie bez używania słów. GIF stały się popularną formą rozmowy w Internecie. Facebook, dodając je, jest jedną z ostatnich głównych platform, aby je zaimplementować w działalności serwisu. Udostępnienie GIFów w komentarzach pokazuje tylko jak popularne i wszechobecne stały się tego typu krótkie animacje i aż dziw bierze, że Facebook potrzebował tyle czasu na zabranie się za tę opcję. na. Google, Snapchat, Apple i Twitter mają możliwość dodawania plików GIF na swoich platformach komunikacyjnych.

„Wystarczy nacisnąć przycisk GIF, aby przejść do komentarza, wpisać to, co chcesz powiedzieć i dodać GIF, który świetnie to podkreśli” – Facebook napisał w swoim ogłoszeniu zapowiadającym gify w komentarzach. W trakcie informowania o wynikach za pierwszy kwartał 2017 roku, Facebook powiedział, że ma 1,94 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie i 1,28 miliarda użytkowników aktywnych codziennie. Choć Facebook trochę ociągał się z dodaniem funkcji pozwalającej na wstawianie GIF-ów do komentarzy, to były one cały czas dostępne w popularnej aplikacji Messenger, która ma ponad miliard miesięcznych aktywnych użytkowników. Facebook twierdzi, że w pierwszym dniu nowego rok 2017 zostało wysłane ponad 400 milionów gifów, co czyni go najbardziej popularnym dniem dla plików GIF w programie Messenger. Facebook dodał, że w ubiegłym roku wysłano do programu Messenger około 13 miliardów GIF. Ponadto Facebook ogłosił, że współpracuje z GIPHY Studios w celu utworzenia 20 GIF-ów z największymi gwiazdami internetu, w tym DNCE, Violet Benson, DREEZY i innymi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *