7 wspaniałych rzeczy, które możesz zrobić za pomocą aparatu w smartfonie (nie, nie chodzi tutaj o zdjęcia!)

Telefony z wysokiej jakości aparatami zmieniają branże fotograficzną. Profesjonaliści używają ich zamiast naszpikowanych technologią lustrzanek. Dzięki zaawansowanym funkcjom i bezpłatnym oprogramowaniu do edycji zdjęć i filmów roku możliwości oferowane przez kamery w smartfonach stają się coraz bardziej wyrafinowane. Ale ta mała kamera w Twoim telefonie może się przydać do różnych innych czynności niż tylko fotografia. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o skanerze, systemie gier i uniwersalnym tłumaczu w kieszeni, aplikacje mobilne sprawiły, że ta fantazja jest rzeczywistością.

Oto siedem wspaniałych rzeczy, które może zrobić kamera w smartfonie.

  1. Konsultacja z wirtualnym dekoratorem wnętrz

Kilka lat temu IKEA opracowała nową funkcję, która umożliwia klientom wykorzystanie kamer telefonów lub tabletów w pomieszczeniu domowym, a następnie zaaranżowanie wnętrza widzianego na ekranie telefonu z wykorzystaniem mebli IKEA. Obraz 3D dostosowuje się do ekranu, wyglądając niezwykle realistycznie, mimo że meble nie są tam naprawdę. Funkcja rozszerzonej rzeczywistości pomaga klientom wyobrazić sobie, jak przedmiot będzie wyglądał przed zakupem w mieszkaniu.

  1. Skaner dokumentów

Skanowanie dokumentów papierowych do formatu PDF jest wygodne, o ile mamy pod ręką skaner.  A te na tradycyjnych drukarkach mogą być powolne i skomplikowane, a skanowanie dużych ilości dokumentów w drukarni może sporo kosztować. Istnieją jednak aplikacje, takie jak skanowanie Genius i Evernote Scannable, które umożliwiają używanie aparatu smartfona do konwersji dokumentów tradycyjnych na format cyfrowy. Możesz nawet skanować wiele stron i uwzględniać je w tym samym dokumencie. Użytkownicy Androida mają też inną opcję: aplikacja Dysk Google ma możliwości skanowania dokumentów.

  1. Zakupy w trzech wymiarach

Kiedy przeglądasz czasopismo, niektóre reklamy są tak żywe i kolorowe, że wydają się wyskakiwać z kartki papieru. Dzięki aplikacji ROAR reklamy rzeczywiście wychodzą poza wymiar 2D, przynajmniej na wyświetlaczu telefonu z aparatem. Możesz szybko zeskanować zdjęcie uroczej letniej sukienki, a ciągu kilku sekund wyświetlacz wyświetli ten strój w trzech wymiarach. ROAR umożliwia także robienie zdjęć posiłków i napojów, aby od razu wyświetlić ich składniki. Możesz skanować artykuły w sklepie, aby porównać cenę z innymi sprzedawcami detalicznymi.

  1. Tłumacz w kieszeni

Kiedy kilka lat temu aplikacja Word Lens pojawiła się na rynku, użytkownicy zdumieni byli jego zdolnością czytania znaków w językach obcych. Aplikacja używała nawet tej samej czcionki i stylu wykorzystanych w tłumaczonym tekście. Ta magiczna technologia została później ulepszona przez Google, która uczyniła ją częścią szerszej aplikacji Google Translate.

  1. Poznaj swoje wina

Wino jest skomplikowanym napojem. Jest ich również tak wiele, że naprawdę ciężko orientować się we wszystkich rocznikach, winiarniach i szczepach. W przeszłości miłośnicy wina musieli zapamiętać wszystkie te informacje lub odnieść się do książki. Teraz można szybko poznać specyfikacje konkretnej butelki, dzięki aplikacji Vivino. Wystarczy zeskanować etykietę z butelki wina, a dowiesz się skąd pochodzi, do jakich posiłków pasuje oraz poznasz zindywidualizowane rekomendacje. Vivino posiada bazę danych ponad 3 milionów win, więc trudno będzie znaleźć butelkę, która nie jest opisana.

  1. Gry z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości

Jeśli nie mieszkałeś na pustkowiu w zeszłym roku, prawdopodobnie znasz globalną obsesję, którą był Pokémon Go. Ta gra sprawiła, że miliony graczy przemierzało wiele kilometrów w swoich miastach w poszukiwaniu małych stworzeń kierowanych mottem “Złap je wszystkie!” To dopiero początek zjawiska znanego jako gry z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Na przykład podczas grania w ARBasketball można znaleźć wirtualny obręcz w dowolnym miejscu. Lub grać w Bowmastera, który przedstawia cele w rzeczywistym otoczeniu.

  1. Kamera bezpieczeństwa

Podczas wymiany telefonu zwykle zmierzasz się z trudnym pytaniem: co robić ze starszym modelem? Jedną z możliwości jest wykorzystanie go jako kamery bezpieczeństwa. Aplikacja Manything używa aparatu do monitorowania zwierząt domowych, domu, twoich dzieci lub czegokolwiek innego, potrzebującego czujnego oka. Manything posiada system strefy wykrywania ruchu, połączony z chmurą, czas nagrywania i transmisje na żywo. Potrzebne jest tylko inne urządzenie z zainstalowanym oprogramowaniem Manything (do wykorzystania jako zdalny podgląd i kontroler), a system monitorowania małym kosztem będzie na wyciągnięcie ręki.

Masz jeszcze jakieś swoje sposoby na wykorzystanie kamery w telefonie? A może szukasz nowego modelu, który pozwoli Ci na korzystanie ze wszystkich aplikacji mobilnych? Kliknij w link Saturn promocja, który pozwoli Ci zaoszczędzić na zakupach w sklepie internetowym Saturn dzięki kuponom promocyjnym Groupona na sprzęt RTV i AGD. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *